A fischer injektáló rendszereket Németroszágban fejlesztik, és ott is gyártják. A formula házon belüli laboratóriumi kutatásától az összetevők összekeveréséig és a speciálisan kifejlesztett flakonok feltöltéséig mindent egy dél-németroszági üzemben gyártanak. Ez lehetővé teszi a kutatási eredmények, a piaci trendek és vevői igények gyors befogadását és piacra kész termékké való átalakítását.
Minőségirányítási rendszerünk a DIN EN ISO 9001. szabvány szerint tanúsított. A fischer folyamat rendszer (fPS) révén folyamaton optimalizáljuk munkánkat és rugalmasan alkalmazkodunk ügyfeleink igényeihez. Nem kötünk kompromisszumot termékeink biztonságát illetően. Részt veszünk a rögzítéstechnikai szektor vezető nemzetközi, szabványalkotó tanácsaiban, ezzel is hozzájárulva tudásunkkal munkájukhoz. Termékeinket naprakész nemzetközi jóváhagyások, műszaki tanúsítványok és szakértői jelentések jellemzik. A külső ETA, ICC és tűzállósági vizsgálatok mellett a termékeket saját tesztlaboratóriumunkban is teszteljük minden gyártási lépés után, pl. kihúzási tesztek segítségével.
Így a fischer termékek megfelelnek a legmagasabb minőségi követelményeknek és garantálják projektjei maximális biztonságát.
Az utólag beépített betonacélok húzásnak kitett vegyi rögzítésének méretezésekor két tervezési módszert kell figyelembe venni: a dübelelméleti vagy a betonacél-elmélet szerinti tervezést. A dübelelmélet szerinti tervezésnél a betonacélban lévő terhelések átadódnak a betonba, és a beton szakítószilárdságától függően ellenállnak a terhelésnek. Viszont, ha a tervezés betonacél-elmélet szerint történik, akkor a betonacél terhelései a ferde beton-nyomottrácsrudakon keresztül kerülnek át a meglévő vasalásba. Ebben az esetben a méretezés az előre bebetonozott betonacélokhoz hasonlóan történik. Ezzel a módszerrel a számítások az Eurocode 2 (EC 2) szerint történnek. A tervezési modellek és az építési előírások azon a feltételezésen alapulnak, hogy a teherátvitel a tartószerkezetre a vasbeton előírásoknak megfelelő. Minden további nemzetközi előírást is be kell tartani.
Az új EOTA TR 069 Műszaki Jelentés az "EN 1992-1-1 szabványhoz képesti javított kötési viselkedéssel rendelkező utólagos betonacélok rögzítésének tervezési módszere" lehetővé teszi az utólag beépített nyomatékbíró vasbeton csatlakozások tervezését európai szinten, amelyeket nem kell betonacéltoldásként tervezni. Az új tervezési módszer, a TR 069 egyesíti a dübelelméletet a betonacél elmélettel, és megszünteti az utólag beépített betonacél ellenőrzésében az eddigiekben létező tervezési hézagot.
Utólagos betonacél csatlakozások (EC2 és TR 069) segédlet letöltése